Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Teatr dla dzieci

0_foyer teatr niewielki 1-niewielki-wnetrze-22.05 1_foyer_teatr niewielki 2_foyer_teatr niewielki 3_gosc_malutki w teatrze 6_zabawa galeria04 niewielki-foyer7dzieci niewielki-front3 soho_otoczenie

teatr niewielki

zaprasza niewielkich wzrostem, ale wielkich wyobraźnią widzów na swoje spektakle!

U nas wszystko jest na miarę maluchów - kolorowe foyer, gdzie czekają zabawki, książki i małe co nieco, kameralna sala teatralna, pełna miękkich poduszek, a przede wszystkim przedstawienia-podróże do świata dziecięcej wyobraźni. Mieścimy się w ATRIUM PROMENADA, Ostrobramska 75C, II piętro. Czekamy na dzieci w wieku 1 do 7 lat, ale z radością ugościmy też te bardziej podrośnięte - od 8 do 100!

 

teatr niewielki to jedyny teatr dla dzieci w Warszawie, który od początku do końca - od spektakli po architekturę wnętrza - powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach w wieku 1 - 7 lat. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do naszej wyjątkowej siedziby wmieszcącej się na drugim piętrze w ATRIUM PROMENADA. Przychodźcie wcześniej - żeby na pewno nie spóźnić się na spektakl! Teatr otwarty jest w dni grania przedstawień na godzinę przed spektaklem. Zawsze sprawdźcie w repertuarze, kiedy gramy, i zaglądajcie do nas!  Nasze foyer zachwyci każdego malucha - jest kolorowe, przytulne, są żółte drzwi i kanapy, zabawki, kredki, książki i dywan-zygzak do zabawy.

Sala teatralna jest bardzo kameralna - na maksimum 50 widzów. Są tam ustawione schodkowo teatralne podesty, na nich miękkie, żółte poduszki. Każde dziecko jest bliziutko sceny i ma doskonały widok na wszystko, co się na niej dzieje. W sali jest jasna podłoga, po której można śmiało raczkować, a gdy przygasają światła zaczyna się prawdziwa magia teatru…


Dlaczego niewielki?

- bo dla niewielkich widzów 
Przedstawienia dla dzieci 1 - 7 lat.
Dzieci zazwyczaj zaczynają mieć kontakt z teatrem w wieku szkolnym. Tymczasem psychologowie twierdzą, że to właśnie w pierwszych latach życia kształtuje się nasza wrażliwość emocjonalna i artystyczna. Teatr “najnajowy” kieruje się innymi zasadami niż przedstawienia dla dzieci starszych. Dlatego stworzyliśmy teatr “specjalnie na miarę maluchów”.

- bo dla niewielu widzów
Każde przedstawienie oglądane przez najwyżej 50 widzów.
Małe dzieci zawsze koncentrują swoją uwagę na najbliższych zjawiskach, najchętniej na wysokości własnych oczu… Dlatego w teatrze niewielkim każdy maluch ma bliski kontakt ze sceną, aktorami i rekwizytami. Kameralność przedstawień zwiększa również poczucie bezpieczeństwa; chcemy, by dzieci czuły się w naszym teatrze niemal tak przytulnie jak w domu.

- bo wystawiający niedługie przedstawienia
Długość spektakli dostosowana do możliwości percepcyjnych najmłodszego widza: 30 min + 15 min zabawy.
Uwaga małego dziecka łatwo się rozprasza. Pół godziny to optymalny czas, który według psychologów dziecięcych pozwala maluchom na pełne “zanurzenie się” w świecie spektaklu, a jednocześnie nie spowoduje nadmiernego pobudzenia i przesycenia. Podział na spektakl (30) i zabawę (15) uczy też dzieci różnych form interakcji z przestrzenią teatralną.

- bo operujący niewieloma środkami
By uruchomić wyobraźnię, potrzebna jest prostota.
Dla wyobraźni nie ma miejsca tam, gdzie wszystkiego jest zbyt wiele. Odpowiedzią na nadmiar jest wyłącznie konsumpcja.  teatr niewielki chce rozwijać wyobraźnię dzieci, inspirować je i pokazywać, jak ogromny potencjał tkwi w najprostszych rzeczach. Wystarczy zestawić je nietypowo, poruszyć nimi lub po prostu przyjrzeć im się z innej strony…

  • Przyjaciele teatru:

                          Kopia kicket logo pion kolor plus czarny

 teatr niewielki

Atrium Promenada, ul. Ostrobramska 75C, 04-175 Warszawa
tel.: 22 299 14 13,