Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hu hu ha

huhuha spektakl

“Hu hu ha!” to spektakl taneczny do muzyki sławnego francuskiego kompozytora, Erika Satie, i do kompozycji fortepianowych Rafała Kulczyckiego. W przystępny i intrygujący dla małego widza sposób wprowadza dzieci w świat muzyki poważnej i sztuki tańca. A także uczy, że ciekawe opowieści można snuć niekoniecznie przy pomocy słów.

Jest to historia o zimie - ale takiej, której nie ma. Na szczęście, dzięki odrobinie wyobraźni, można wyczarować zimę prawie z niczego. Dwójka bohaterów spektaklu “Hu hu ha!” ma jednak zupełnie inne wyobrażenie na temat tego, co jest najfajniejsze w tej porze roku. On lubi śnieg i sanki, ona marzy o kręceniu pięknych figur na lodzie, co prowadzi do zabawnych nieporozumień między nimi.
Muzyka, a zwłaszcza taniec odzwierciedlają w tym spektaklu różnice charakterów dwóch głównych postaci - ona to finezja i wdzięk baletu, on to niepokorny i żywiołowy hiphopowiec. Czy taka dwójka może zatańczyć razem w rytmie hu hu ha?… I czy rozgrzeje on ich serca?

Zapraszamy na spektakl dzieci w wieku 2 - 7 lat.

Scenariusz i reżyseria: Maria Szajer
Muzyka: Erik Satie i Rafał Kulczycki
Scenografia: Klementyna Frydrych
Występują: Lena Kowalska i Krystian Łysoń

Premiera: 27 listopada 2015
Czas trwania: 30 min. + 15 min. zabawy
Wiek: 2-7 lat

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
FWK poziom logo RGB

 

 

 

huhu1 

 huhu2 

 huhu3

huhu4 

image.jpeg

huhu7         

 huhu9

 

ERIK SATIE (1866 - 1925)
Francuski kompozytor epoki Fin de siecle, uznawany za prekursora wielu późniejszych awangardowych kierunków artystycznych. Komponował opery, operetki, balety, pieśni i liczne utwory fortepianowe. Jego najbardziej znane kompozycje to opera “Paul et Virginie”, balet “Parade”, dramat symfoniczny “Socrate” oraz utwór “Gymnopedie 1”, który jest tematem przewodnim spektaklu “HU HU HA!”. 

Muzyka Erika Satie brzmi zdumiewająco współcześnie i znakomicie sprawdza się w filmie i teatrze. Może dlatego, że ideałem Satie była muzyka mogąca służyć za tło do życia codziennego, będąca niejako dodatkowym meblem domowym, określana przez samego artystę hasłem “musique d’ameublement”. A może ze względu na przekorny humor kompozytora oraz umiejętność kreowania emocji.

W spektaklu “HU HU HA!” przewijają się dwie kompozycje Erika Satie - obie w interpretacji Rafała Kulczyckiego - wspomniana już nastrojowa “Gymnopedie 1” oraz utwór “Trois Morceaux en forme de poire: En plus”.


RAFAŁ KULCZYCKI
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Dźwięku.

Tworzy muzykę filmową – do filmów dokumentalnych i fabularnych. Zajmuje się także tworzeniem muzyki do programów TV, reklam, audycji słowno-muzycznych i muzyki ilustracyjnej. Ma na swoim koncie również kompozycje piosenek. Jako pianista i kompozytor  współpracuje z wieloma znanymi artystami. Chętnie improwizuje na fortepianie tworząc nietuzinkowe impresje znanych tematów oraz własnych.

Rafał Kulczycki miał wyjątkowo trudne zadanie przy tworzeniu oprawy muzycznej do spektaklu “HU HU HA!”. Przede wszystkim musiał się zmierzyć z legendą Erika Satie. Kompozycje Rafała nie próbują naśladować stylu sławnego Francuza, ale znakomicie je uzupełniają. Są współczesną interpretacją “ducha epoki”, w której żył i tworzył Satie. Wnoszą także większą dawkę humoru, którego w spektaklu dla najmłodszej widowni nie powinno zabraknąć.
  • Przyjaciele teatru:

                          Kopia kicket logo pion kolor plus czarny

 teatr niewielki

Atrium Promenada, ul. Ostrobramska 75C, 04-175 Warszawa
tel.: 22 299 14 13,