Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziwaki

Czy nie jest tak czasem, że ktoś, kto jest nieco inny, nie pasuje do schematów lub znanych nam wzorców pt. "jak należy wyglądać / zachowywać się / ubierać / mówić" - wzbudza instynktownie naszą niechęć? Najczęściej przyczyną jest strach przed nieznanym. Ale brak tolerancji i otwartości bardzo zubaża nasze życie, a w maksymalnym wydaniu prowadzi do tak negatywnych postaw społecznych jak ksenofobia, skrajny nacjonalizm, rasizm.
Naszym zdaniem warto, żeby dzieci już od małego nauczyły się nie pogardzać innymi tylko dlatego, że różnią się od nas. By raczej próbowały ich poznać i zrozumieć, skupiając się nad tym, co nas łączy i czerpiąc z tego, co inne (ciekawe).
Stąd pomysł spektaklu DZIWAKI, w którym występują tak dziwaczne stworzenia jak Słoń z Trąbą w Miejscu Ogona (wyobraźcie sobie, co się dzieje, gdy nią zatrąbi... ?, Łysy Jeż (ktoś mógłby powiedzieć, że jeż bez igieł to w ogóle nie jeż), Tyci Wieloryb - czyli antyteza "normalnego" wieloryba. Jest też Tygrys "co tylko by gryzł trawę i polne kwiatki" - innymi słowy: tygrys-wegetarianin... Są Zebry w Kratkę, Kuro-foki i inne przesympatyczne dziwaki. Bo kiedy je poznajemy bliżej, okazuje się, że są znacznie bardziej do nas podobne, niż mogłoby się z pozoru wydawać.
  • Przyjaciele teatru:

                                    02 Ewejsciowko LOGO                  

 teatr niewielki

Soho Factory, ul. Mińska 25, bud. 74, 03-808 Warszawa
tel.: 792 886 672, 606 467 434