Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziwaki

Chyba najwyższa pora podzielić się wspaniałą wiadomością! :) Fundacja „Teatr Niewielki” otrzymała dofinansowanie z Biura Kultury M.St. Warszawy na swój kolejny spektakl! Ogromnie się cieszymy, bo po raz pierwszy startowaliśmy w konkursie i udało się! Dziękujemy Warszawie za zaufanie. Premiera już w październiku. 

A o czym to będzie? 

DZIWAKI to opowieść o tolerancji… O tolerancji? - powiecie - dla przedszkolaków?! Jak najbardziej! Ten trudny temat przełożyliśmy na pojęcia bliskie dzieciom i dla nich zrozumiałe, i poruszające dziecięcą wyobraźnię. To spektakl o przygodach… hmm… dość nietypowych zwierzaków, takich jak Tyci Wieloryb, Słoń z Trąbą w Miejscu Ogona i Łysy Jeż. Mieszkają w Warszawie przy ulicy Dziwnej z innymi “cud-dziwakami, w miejscu, gdzie wszyscy wcale nie muszą być tacy sami”. Ogromnie ważna jest łącząca je przyjaźń, otwartość i wielkie serca. A także poczucie wolności i bezpieczeństwa: “Nikt nie dogryzał nikomu i nikt nie zjadał nikogo, nawet gdy był bardzo głodny i z łóżka wstał lewą nogą”. 

Bardzo chcielibyśmy przekazać małym widzom, że “inny” nie znaczy gorszy - czy to ze względu na wygląd, zwyczaje czy nie mieszczenie się w stereotypach. Co w przełożeniu na codzienne doświadczenie dzieci znaczy: mniejszy nie jest wcale gorszy od dużego, brzydki od ładnego, biedny od bogatego. W spektaklu “Dziwaki” odmienność jest czymś nie tylko akceptowalnym, ale pozytywnym i ciekawym. Mamy nadzieję, że takie ziarnko otwartości zaszczepione w młodym wieku będzie procentować w przyszłości. Chcemy też was, drodzy rodzice, zachęcić do rozmów z dziećmi na ten temat; uważamy, że warto od najmłodszych lat przygotowywać dzieci na spotkanie z “innym” w duchu tolerancji i przyjaźni. 

Spektakl będzie inspirujący dla małego widza nie tylko ze względu na niezwykłe stworzenia i ich przygody, ale i swoją formę plastyczną oraz warstwę dźwiękową. Głównym elementem scenograficznym są wspaniałe ilustracje wielkoformatowe artysty malarza i grafika, Kacpra Dudka, znanego dzieciom chociażby z ilustracji w Świerszczyku (Kotek Mamrotek). Do tego muzyka kompozytora, aranżera i gitarzysty, Macieja Bąka (autora muzyki do spektakli PUF i RAZ DWA TRZY). Oraz oczywiście profesjonalny zespół aktorski Teatru Niewielkiego, który w tym przedstawieniu będzie mógł w pełni wykazać się swymi scenicznymi talentami. :)

 

  • Przyjaciele teatru:

                                                      

 teatr niewielki

Soho Factory, ul. Mińska 25, bud. 74, 03-808 Warszawa
tel.: 792 886 672, 606 467 434