Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła wyobraźni

Mała Szkoła Teatralna ruszyła z przytupem!  Chętnych było więcej, niż oczekiwaliśmy, więc powstała dodatkowa, wtorkowa grupa. Pierwsze zajęcia poświęcone były zapoznawaniu się wzajemnemu, oswajaniu przestrzeni i prostym zabawom rytmiczno-ruchowym. Na drugich było już więcej elementów czysto teatralnych - zabawy i ćwiczenia na głos, ruch sceniczny, a przede wszystkim na wyobraźnię. Zgadnijcie, w ile rzeczy mogą się zamienić zwykłe kolorowe piłeczki? Na scenie Teatru Niewielkiego, dzięki wyobraźni dzieci, były to jesienne liście miotane przez wiatr (ćwiczenie oddechowe), kłębki wełny, którymi bawiły się małe kotki, bzyczące pszczółki w poszukiwaniu ula (ćwiczenia rytmiczno-ruchowe), a nawet śnieżki, które leciały z nieba tylko wtedy, gdy dzieci pokazały jak bardzo marzną na mrozie (ćwiczenie aktorskie). Przy okazji dzieci uczyły się wyrażeń z języka teatralnego. W jednej grupie przebojem stały się indywidualne popisy pantomimiczno-taneczne, a w drugiej - zaimprowizowany teatrzyk cieni.
Ciekawe, co będzie za tydzień? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszych warsztatów teatralnych dla najmłodszych, dzwońcie, proszę, na 792 88 66 72.
  • Przyjaciele teatru:

                                                      

 teatr niewielki

Soho Factory, ul. Mińska 25, bud. 74, 03-808 Warszawa
tel.: 792 886 672, 606 467 434